pühapäev, 19. veebruar 2017

4 month challenge

Olen päris pikalt eemal olnud oma armsast blogist. Ju siis polnud seda õiget teemat või tahet kirjutada, kuid nüüd siis jälle tagasi. Vahepeal sai katsetatud ka kahepeale blogi, aga millegipärast ma siiski rohkem see üksik hunt.

Täna mõtlesin, et panen juba puhtalt iseenda jaoks siia kirja selle, milline mu toitumine edaspidi olema hakkab. Nimelt olen endaga viimasel ajal üsna pahuksisse läinud ja pole enda toitumise ega ka peegelpildiga rahul. Kõigele lisaks on meeletult palju stressi. Sellel ma siiski rohkem ei peatu. Muide käisin ka lõpuks kinos seda imelist "50 tumedamat varjundit" vaatamas. Ütleme nii,  et tunne on kokkuvõttes positiivne. Mõtlengi nüüd, mis järgmiseks.

Teema juurde tagasi tulles, siis aasta tagasi sai tehtud toidutalumatuse test, millest selgus, et peaksin loobuma sellistest asjadest nagu:

kohv, pärm, nisu, kartul 


ja lisaks risttalumatuse vältimiseks:

kaer, hirss, suhkruroog, sidrunhein
seened, äädikas, hapendatud tooted, alkohol, kuivatatud puuviljad, B-vitamiinid, säilitusained

Neid siis peaksin vältima 4 kuud, et organism vabaneks "mürkidest". It's going to be quite hard challenge. Aga alustan siis korralikult homme pihta sellega. See tähendab minu jaoks reaalselt seda, et ei tilkagi ega ka raasukest nendest asjadest.

Kõigele lisaks olen jõudnud ka selleni, et ei söö hetkel ühtegi lihatoodet ja ka piimatoodet. Võin sellest pikemalt ka rääkida mõnes postituses.

Mida ma siis söön?

Söön kala, mis on koheselt maha koksatud :P Siis söön mune - nende linnukeste omi, kes saavad vabalt ringi siblida.  I know---mu empaatia on liialt suur suurema osa inimeste jaoks. Täiesti arusaadav :)


Nonii, siis söön maisijahust tortillat. Samuti söön ühte ja ainsat leiba tavakaubandusest, mida toodab Tartu Leivatööstus - Pärnu leib. See siis kõige vaba :D

Siis söön igasuguseid ube, läätsesid, herneid, maisi- minu valguallikad.

Smuutid, salatid, seemned, pähklid...

Hakkan siis vaikselt postitama oma toidufotosid ja katsetusi sellel teel. Ehk, et siis näetegi, mida ma süüa saan ja mis muutused aset leidma hakkavad.

Täna on nüüd sellised lood, et hakkan sõbrannale sünnipäevale liikuma ja olen juba väga põnevil sest mind ootab seal ees üks ülipõnev kook, mille ta eile õhtul mu silme all valmis meisterdas. Tegemist täitsa taimse ja piimavaba tordiga. Proovin pilti teha ja maitset kommenteerida.

Ilusat õhtut neile, kes lugema juhtusid ;)Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Tervislik kehakaal ja natuke rohkem meeste tervisest

Käisin hiljuti koolitusel, mis oli nii põnev ja kaasahaarav, et olen sellest juba päris palju ja paljudega ka rääkinud. Tunnen, et saadud te...