esmaspäev, 4. jaanuar 2016

4.jaanuar 2015. Toidutalumatus?

Täna sai käidud terapeutilises võimlemises, mida ei saa küll treeningu alla lugeda, kuid on sellegipoolest kehale ülimalt hea. Kasutan Polar Loopi koos Polari pulsivööga. Plaanin edaspidi käia võimalikult paljudes erinevates Tartu spordiklubi Arctic treeningutes ja välja tuua kõigi treeningute kõirgeima ja madalaima pulsi ning keskmise pulsisageduse ning kulutatud kalorid.

Terapeutilises võimlemises
220 kalorit
Keskmine pulss 93
Kõrgeim pulss 115
Madalaim 79

Täna juhtus see, et otsustasin piimatooteid osaliselt siiski tarbida kuni olen teinud toiduainete talumatuse testi esialgu 32-toiduainele ja kui peaks selguma, et mulle ei sobi piimatooted, siis on mul ka piisavalt motivatsiooni loobumiseks.
Siinjuures viitaksin Via Naturale kodulehel asuvale infole:
http://www.vianaturale.ee/talumatuse-testi-koostisedKuna mu kõht oli meeletult tühi sõin vahepalaks Pärnu leiba (Eesti Leivatööstus) ja peale panin viilu Eesti juustu ja tundsin selle juures ennast ülimalt hästi.

Viimased esmaspäeva õhtud olen veetnud väga meeldivas seltskonnas ja seda juba üheksal korral. Nimelt käin Tervisliku toitumisegrupis, kus pool ajast tutvume teoreetilise osaga ja teise poole valmistame maitsvaid ja tervislikke toite ning tutvume ka toiduainetega mida varem pole proovinud/kohanud. Täna siis sai samuti seal käidud ning rääkisime spordiga (silmas on peetud tervisesporti) seotud toitumisest ja erinevatest toiduvalmistamismeetoditest. Kõige lõpuks valmistasime ka imemaitsva voki, mis oli mõnusalt vürtsikas ja asjalik -14 kraadises talveõhtus.

Aga et miks mina siis seal grupis käin?
Esiteks muidugi see, et olen väga huvitatud oma kaalu langetamisest ja teiseks muidugi ka see, et tahan toituda tervislikult kuna soovin ka vanaduses olla terve ja võimalikult kauni välimusega. Kes meist ei tahaks eks? :) Olen jõudnud oma uskumustes selleni, et me siiski oleme see mida me sööme ja meie keha kohe kindlasti reageerib erinevatele toitudele erinevalt. Eks see üks pikk teooria ole ja  ma kindlasti jagan seda mõnes teises postituses. Kolmas põhjus miks ma olen sellest grupist huvitatud on see, et üks mu paljudest hobidest on lapsepõlvest saadik olnud toiduvalmistamine ja ma olen väga huvitatud erinevatest toiduvalmistamise võimalustest ning avatud kõigele uuele. Seega olen enda jaoks ühendanud kasuliku ja meeldiva.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Tervislik kehakaal ja natuke rohkem meeste tervisest

Käisin hiljuti koolitusel, mis oli nii põnev ja kaasahaarav, et olen sellest juba päris palju ja paljudega ka rääkinud. Tunnen, et saadud te...